Трговија на големо XMTD-8000 Интелигентен температурата регулаторот фабрика и производители | Електрични Taiquan
Имате прашање? Дајте ни повик: 86-13806605444

XMTD-8000 Интелигентен температурата регулаторот

Краток опис:

Општ опис: 8000 серија интелигентни (температура) дисплеј регулатор донесува големи интегрирано коло. Таа има следниве карактеристики: висока точност, силна сеизмички перформанси, висока доверливост, лесна инсталација, јасно читање, не паралакса, набљудување долги и така натаму. Производот е широко се користи во многу индустрии, како што се: хемиската индустрија, лесната индустрија, текстилната, металургијата, облека, термичка обработка, ферментација, шеќер, гума вулканизација и така натаму, и тоа може да ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Општ опис:

  safasf (4)

  8000 серија интелигентни (температура) дисплеј регулатор донесува големи интегрирано коло. Таа има следниве карактеристики: висока точност, силна сеизмички перформанси, висока доверливост, лесна инсталација, јасно читање, не паралакса, набљудување долги и така натаму. Производот е широко се користи во многу индустрии, како што се: хемиската индустрија, лесната индустрија, текстилната, металургијата, облека, термичка обработка, ферментација, шеќер, гума вулканизација и така натаму, и тоа може да се измери температурата на спектар на -100xFF ~ + 1600xFF и автоматски ги контролира.

   

  Спецификација на производ:

  влезен сигнал K, E, J, S, тип Б термоспој, PT100, Cu50 Вид на термичка отпорност, стандарден напон, отпорност, струја 0-10ma 4-20mA линеарен сигнал
  точност ± 1% FS + 1 цифрениот или ± 0,5% FS + 1 цифрениот
  видови прилагодување ON / OFF два прекинувачи тип, Повремени PID, континуирано PID
  излез контрола Реле контакт, предизвикувачи на РБС напон сигнал, излез DC4-20mA струја, Слободна - двонасочна thyristor нулта премин активирањето пулсот, еден - фаза двонасочна thyristor фаза - смена активирањето пулсот
  алармен излез контакт реле
  Работно напојување AC220V ± 10% (50 / 60Hz)

   

  големина опции:

  модели

  Вон големина (Ш x В x Д)

  дупка големина

  XMTG-8 □□□

  48 x 48 x 110 (mm)

  45 x 45 (mm)

  XMTE-8 □□□

  48 x 96 x 110 (мм)

  45 x 92 (mm)

  XMTD-8 □□□

  72 x 72 x 110 (mm)

  68 x 68 (mm)

  XMTA-8 □□□

  96 x 96 x 110 (мм)

  92 x 92 (mm)

  XMT-8 □□□

  80 x 160 x 80 (mm)

  76 x 152 (mm)

  Забелешки: симболот "□" го претставува она што функционира ви треба, ве молиме погледнете го следново објаснување.

   

  Модел објаснување:

  XMT -8 □ □ □ □

             ①            

  ① Димензии: A: 96 × 96 D: 72 × 72 E: 48 × 96 G: 48 × 48

  Корекции тип:  

  0: два прекинувачи тип 2: три прекинувачи тип  

  4: Излез електричен шок континуирано PID 5: Излез активирањето РБС Наизменичното PID 

  6: Една фаза фаза промена континуирано PID

  7: Едножилни фаза нула - премин предизвика SCR повремен PID

  8: Три фаза нула премин предизвика SCR повремен PID    

  9: континуирано приспособување PID (4-20mA)

  видови на аларм: 0: нема аларм 1: високо аларм апсолутна вредност

  2: аларм пониски апсолутна вредност

  3: аларм горните и долните апсолутна вредност

    Distribution sensor type:

  1: термоспој 2: термичка отпорност 3: стандард на тековната  

  4: отпорност на сигнал 5: струја 0-10mA 6: струја 4-20mA


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Online Chat !