Трговија на големо CHB102 дигитален приказ на температурата PID Интелигентна контролор фабриката и производители | Електрични Taiquan
Имате прашање? Дајте ни повик: 86-13806605444

CHB102 дигитален приказ PID Интелигентен Температура контролор

Краток опис:

General description : CHB series intelligent (temperature) display regulator adopts 8-bit single-chip high reliability, a variety of sensors freely input, and it adopts a wide range of switching power supply. The product’s performance indicators, input style, control function and the installation size are fully compatible with the i mported intelligent digital temperature controller. CHB series intelligent meters, having the latest fuzzy control and combining with advanced PID adjustme...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Општ опис:

  CHB102zhu

  СНВ серија интелигентни (температура) дисплеј регулатор донесува 8-битни еден чип

  висока сигурност, различни сензори слободно влез, и го прифаќа широк спектар на

  импулсно напојување. индикатори на производот, стил на влез, контрола на

  функција и големината на инсталацијата се целосно компатибилни со i mported интелигентни

  дигитална температура контролер. СНВ серија интелигентни метри, има најновите нејасни

  контрола и во комбинација со напредни алгоритми прилагодување PID, токму контрола

  контролираните објекти.

   

  големина опции:

  модели

  Вон големина (Ш x В x Д)

  дупка големина

  CHB102 □□□ - □□ * □□□ 

  48 x 48 x 110 (mm)

  45 x 45 (mm)

  CHB402 □□□ - □□ * □□□ 

  48 x 96 x 110 (мм)

  45 x 92 (mm)

  CHB702 □□□ - □□ * □□□ 

  72 x 72 x 110 (mm)

  68 x 68 (mm)

  CHB902 □□□ - □□ * □□□ 

  96 x 96 x 110 (мм)

  92 x 92 (mm)

  Забелешки: симболот "□" го претставува она што функционира ви треба, ве молиме погледнете го следново објаснување.

   

  Модел објаснување:

  СНВ 02 □ □ □ □ - □ □ □ □ * - □

             ① ② ③ ④ ⑤ ⑥ ⑦ ⑧ ⑨

   

  ①   Standard sizes:  1(48x48x110mm)、4(48x96x110mm)

                       7 (72x72x110mm), 9 (96x96x110mm)

  ② контрола стил: F: PID акција и автоматски анализа (обратна акција)

  D: PID акција и автоматски анализа (позитивна акција)

  ③ стил на влез: термоспој: K, J, R, S, Б, Е, Т, N, W5Re / W26Re, PLII, U, L,

  термичка отпорност PT100, JPt100

  ④ спектар Покажи: 

  Вид на влез

  Влез опсег дисплеј

  Код

   

  Вид на влез

  Влез опсег дисплеј

  Код

  K

  0 ~ 200 ℃

  К 01

   

  S

  0 ~ 1600 ℃

  S 01

  0 ~ 400 ℃

  K 02

   

  0 ~ 1769 ℃

  S 02

  0 ~ 600 ℃

  К 03

   

  B

  400 ~ 1800 ℃

  Б 01

  0 ~ 800 ℃

  К 04

   

  0 ~ 1820 ℃

  B 02

  0 ~ 1200 ℃

  К 06

   

  Е

  0 ~ 800 ℃

  Е 01

  J

  0 ~ 200 ℃

  J 01

   

  0 ~ 1000 ℃

  E 02

  0 ~ 400 ℃

  J 02

   

  J

  -199,90 ℃ ~ + 649,0

  D 01

  0 ~ 600 ℃

  J 03

   

  -199,90 ℃ ~ + 200.0

  D 02

  0 ~ 800 ℃

  J 04

   

  -100,0 ℃ ~ + 200.0

  D 05

  0 ~ 1200 ℃

  J 06

   

  0.0 ~ 200.0 ℃

  D 08

  R

  0 ~ 1600 ℃

  J 01

   

  0.0 ~ 500.0 ℃

  D 10

  ⑤   The first control output: (OUT1)(Heating side)

  М: реле контакт излез 8: Тековни излез (DC4-20mA)

  V: напонски пулс излез G: цевка за контрола на Тиристори вози со активирањето излез

  T: Тиристори излез контрола цевка

  ⑥   На вториот излез за контрола на: (OUT2) (ладење страна) * 2

  Не марка: кога акцијата контрола е F или C

  М: реле контакт излез 8: Тековни излез (DC4-20mA)

  V: напонски пулс излез T: излез контрола цевка Тиристори

  ⑦   првиот аларм (ALAM1)

  N: нема аларм: Горна граница отстапување аларм

  Б: Долна граница отстапување аларм C: горната и долната граница отстапување аларм

  W: Долна граница H поставите алармот вредност: Горна граница алармен излез вредност

  ⑧   Второ аларм (Алам) * 2 (иста содржина како и Фрист аларм)

  Ј: Долна излез алармот вредност V: Горна алармот во собата вредност

  ⑨   комуникација функција:

  N: нема комуникација функција 5: RS-485 (со двоен кабел систем)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Online Chat !