Трговија на големо РБС-80DA една фаза AC тврдото релето фабрика и производители | Електрични Taiquan
Имате прашање? Дајте ни повик: 86-13806605444

РБС-80DA една фаза AC тврдото релето

Краток опис:

Генерален опис: тврдото релето (РБС) обично се користи во компјутерски периферен уред интерфејс опрема, греење печка, Термостат опрема, ЦНЦ машини, индустриска опрема за автоматика, сигнал светилки, Фаза контрола на опрема за осветлување инструменти, медицинска опрема, фотокопири, пластика машини, Компресорски климатизери, машини за перење, во прилог на хемиски, јаглен и други експлозија-доказ, влага, анти-корозија имаат голем број на употреба, како идеална замена за ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Општ опис:

  fasfsa (3)

  На Тврдото релето(РБС) обично се користи во компјутерски периферен уред интерфејс опрема, греење печка, Термостат опрема, ЦНЦ машини, индустриска опрема за автоматика, сигнал светилки, Фаза контрола на опрема за осветлување инструменти, медицинска опрема, фотокопири, пластика машини, климатизери, машини за перење, во прилог на хемиски, јаглен и други експлозија-доказ, влага, анти-корозија имаат голем број на употреба, како идеална замена за електромагнетни штафета, AC контактор. Таа има следниве карактеристики: 

   • Мали влезна струја,

   • моментална реакција,

   • Не бучава,

   • Долг живот,

   • Компатибилен со MCU Саладин интерфејси, 

   

  Главните технички параметри:

  Модел: SSR- 80DA  (DC на AC)
  оптоварување струја 80а
  оптоварување напон 24-380VAC
  Контролен напон 3-32VDC
  Тековни контрола DC5-15mA
  на напон ≤1.3VAC
  Исклучување струја ≤2mA
  На-оф Време ≤10mS
  Диелектрична Сила Влез - излез - кат ≥ 2500VAC
  отпор на изолација 1000MΩ / 500VDC
  Собна температура -30 ℃ ~ + 75 ℃
  монтажа Методи Болт фиксна
  упатствата за работа LED
  Тежина 135g

   

  Димензии & Фиксни држете:

  fasfsa (2)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Online Chat !