Трговија на големо CJX2-95N нов тип на AC контактор фабрика и производители | Електрични Taiquan
Имате прашање? Дајте ни повик: 86-13806605444

CJX2-95N нов тип на AC контактор

Краток опис:

General description : CJX2-DN series AC Contactors are suitable for frequency 50/60Hz, rated insulation voltage up to 1000V, rated operation current 9-150A under AC-3 duty. It is mainly used for making and breaking electric circuits at a long distance & for frequent starting, stopping & controlling AC Motors. It is used in combination with thermal relay to compose a magnetic motor starter. The products comply with IEC60947-4.   Model explanation:   Specifications: Name CJX2-DN ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Општ опис:

  gasas (4)

  CJX2-DN серија AC Контактори се погодни за фреквенција од 50 / 60Hz, отценети изолација напон до 1000V, номинална струја операција 9-150A под AC-3 должност. Тоа главно се користи за изработка и кршење на електрични кола на долго растојание и за честа почетна, запирање и контролирање на AC Моторс. Тоа се користи во комбинација со термо штафета да компонира магнетни моторни стартер. На производи се во согласност со IEC60947-4.

   

  Модел објаснување:

  fsafas (1)

   

  спецификации:

  име

  CJX2-DN (LC1-D Нов тип) AC контактор

  модел

  CJX2-09N

  CJX2-12N

  CJX2-18N

  CJX2-25N

  CJX2-32N

   

  Номинална струја (А)

  Односно максимум AC-3 (Ue≤440V)

  9

  12

  18

  25

  32

  Ie AC-1 (0≤60 ℃)

  25

   

  32

  40

  50

  Број на полови

  3

  3

  4

  3

  3

  4

  3

   

   

   

  Отценети оперативна моќ во AC-3 (kW)

  220 / 240V

  2.2

  3

  4

  5.5

  7.5

  380 / 400V

  4

  5.5

  7.5

  11

  15

  415 / 440V

  4

  5.5

  9

  11

  15

  500V

  5.5

  7.5

  10

  15

  18,5

  660 / 690V

  5.5

  7.5

  10

  15

  18,5

  1000V

  -

  -

  -

  -

  -

  помошни контакти Опсег кој ќе содржи до 4 N / C или N / O моментален, до 1N / O + 1N / C одложување време и до 2 N / O или N / C заштитени контакти и 2 континуитет екран терминали
  Компатибилен рачен или автоматски преоптоварување термички релеи класа 10A 0,1 ... 10A 0,10 ... 13А 0,10 ... 18A 0,10 ... 32A 0,10 ... 38а
  класа 20 2,5 ... 10A 2,5 ... 13А 2,5 ... 18A 2,5 ... 32A

  -

  Потиснување на модули (DC контактори и ниска потрошувачка имаат вградено во сузбивање ограничување диоди како стандард) Варистор

  диода

  -

  -

  -

  -

  -

  РК коло

  Двонасочно врв

   

   

   

   

   

   

   

  реле

  Интерфејси релето + функција за потиснување

  ••

  цврста состојба

  референци тип контактор

  ~ Или === 3P

  CJX2-09N

  CJX2-12N

  CJX2-18N

  CJX2-25N

  CJX2-32N

  ~ 4-P

  -

  CJX2-12N

  -

  CJX2-25N

  -

  === 4P

  -

  CJX2-12N

  -

  CJX2-25N

  -

  Рикверц референци тип контактор

   

  ~ 3P

  CJX2-09N

  CJX2-12N

  CJX2-18N

  CJX2-25N

  CJX2-32N

  === 3P

  CJX2-09N

  CJX2-12N

  CJX2-18N

  CJX2-25N

  CJX2-32N

  ~ 4P

  -

  CJX2-12N

  -

  CJX2-25N

  -

  === 4P

  -

  CJX2-12N

  -

  CJX2-25N

  -

   

   

  име

  CJX2-DN (LC1-D Нов тип) AC контактор

  модел

  CJX2-40N

  CJX2-50N

  CJX2-65N

  CJX2-80N

  CJX2-95N

   

  Номинална струја (А)

  Односно максимум AC-3 (Ue≤440V)

  40

  50

  65

  80

  95

  Ie AC-1 (0≤60 ℃)

  60

  80

   

  125

   
  Број на полови

  3

  4

  3

  3

  4

  3

  4

  3

   

   

   

  Отценети оперативна моќ во AC-3 (kW)

  220 / 240V

  11

  15

  18,5

  22

  25

  380 / 400V

  18,5

  22

  30

  37

  45

  415 / 440V

  22

  25/30

  37

  45

  45

  500V

  22

  30

  37

  55

  55

  660 / 690V

  30

  33

  37

  45

  45

  1000

  22

  30

  37

  45

  45

  помошни контакти Опсег кој ќе содржи до 4 N / C или N / O моментален, до 1N / O + 1N / C одложување време и до 2 N / O или N / C заштитени контакти и 2 континуитет екран терминали
  Компатибилен рачен или автоматски преоптоварување термички релеи класа 10A 17 ... 50A 17 ... 70A 17 ... 80а 17 ... 104а 17 ... 104а
  класа 20 17 ... 40A 17 ... 65A 17 ... 70A 17 ... 80а

   

  Потиснување на модули (DC контактори и ниска потрошувачка имаат вградено во сузбивање ограничување диоди како стандард) Варистор

   

  диода

   

  РК коло

   

  Двонасочно врв

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  реле

  Интерфејси релето + функција за потиснување

  ••

  цврста состојба

  референци тип контактор

  ~ Или === 3P

  CJX2-40N

  CJX2-50N

  CJX2-65N

  CJX2-80N

  CJX2-95N

  ~ 4-P

  CJX2-40N

  -

  CJX2-65N

  CJX2-80N

  -

  === 4P

  CJX2-40N

  -

  CJX2-65N

  CJX2-80N

  -

  Рикверц референци тип контактор

   

  ~ 3P

  CJX2-40N

  CJX2-50N

  CJX2-65N

  CJX2-80N

  CJX2-95N

  === 3P

  -

  -

  -

  -

  -

  ~ 4P

  CJX2-40N

  -

  CJX2-65N

  CJX2-80N

  -

  === 4P

  -

  -

  -

  -

  -

   

  Стандард за контрола коло Напон

  На намотката волти (V)

  24

  42

  48

  110

  220

  230

  240

  380

  400

  415

  440

  500

  660

  50Hz

  Б5

  D5

  E5

  F5

  М5

  П5

  U5

  Q5

  V. 5

  N5

  R5

  S5

  Y5

  60HZ

  Б6

  D6

  E6

  F6

  М6

  -

  U6

  Q6

  -

  -

  R6

  -

  -

  50 / 60Hz

  B7

  D7

  E7

  F7

  M7

  P7

  U7

  Q7

  V7

  N7

  R7

  -

  -

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Online Chat !