Трговија на големо TDA-9001T дигитален приказ Печење ТЕРМОСТАТ Ragulator фабрика и производители | Електрични Taiquan
Имате прашање? Дајте ни повик: 86-13806605444

TDA-9001T дигитален приказ Печење ТЕРМОСТАТ Ragulator

Краток опис:

General description : TEL96, 72 series temperature indication regulator is new product of measuring and automatically adjusting the temperature parameters in the process of working.  It has following features:  • Small volume,  • Nice appearance,   • Light weight,  • Good reliability,  • Convenient installation,   • Strong anti-interference,  • Appropriate price  • And so on.    It is widely used in all kinds of baking machinery.   Main technical parameters: ✔   Model: TDA-9001T ✔   External...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Општ опис:

  fsafas (6)

  TEL96, 72 серија индикација температурата регулаторот е нов производ на мерење и автоматско прилагодување на параметрите на температурата во процесот на работа. Таа има следниве карактеристики:

   • мал обем,

   • Убав изглед, 

   • Лесни,

   • Добра сигурност,

   • Практично инсталација, 

   • силна анти-мешање,

   • Соодветни цена

   • И така натаму. 

   

  Тоа е широко се користат во сите видови на печење машини.

   

  Главните технички параметри:

  ✔ Модел: TDA-9001T

  ✔ Надворешни димензии: 120 x 60 x 110mm

  ✔ Дупка Големина: 116 x 52mm

  ✔ Работно напојување: 220 / 380VAC, 50 / 60Hz

  ✔ Температурен опсег: 0-300 ℃

  ✔ Точност: ≤ ± (1.0% F.S + 1 цифрениот)

  ✔ тип Монтажа: вградена инсталација

  ✔ Внесете начин: тип K

  ✔ излез начин: реле контакт

   

  жици дијаграм:

  fsafas (1)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Online Chat !