Shumicë CHB102 Digital Display PID Inteligjente Temperatura fabrikë Controller dhe prodhuesit | Taiquan Electric
Keni një pyetje? Na jep një telefonatë: 86-13806605444

CHB102 Digital Display PID Inteligjente Temperatura Controller

Përshkrim i shkurtër:

General description : CHB series intelligent (temperature) display regulator adopts 8-bit single-chip high reliability, a variety of sensors freely input, and it adopts a wide range of switching power supply. The product’s performance indicators, input style, control function and the installation size are fully compatible with the i mported intelligent digital temperature controller. CHB series intelligent meters, having the latest fuzzy control and combining with advanced PID adjustme...


 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Përshkrim i përgjithshëm :

  CHB102zhu

  seri CHB zgjuar (temperatura e) rregullator shfaqje miraton 8-bit vetme-chip

  besueshmërisë së lartë, një shumëllojshmëri të sensorë lirisht të dhëna, dhe ai miraton një gamë të gjerë

  switching furnizimit me energji. treguesit e performancës së produktit, stili input, kontrolli

  Funksioni dhe madhësia instalimit janë plotësisht në përputhje me i mported inteligjent

  temperatura kontrollues digital. seri CHB metra inteligjente, që ka e fundit fuzzy

  kontrollit dhe kombinuar me të avancuar PID rregullim algorithm, pikërisht kontrolli

  objektet e kontrolluara.

   

  Opsionet Madhësia:

  modele

  madhësi të jashtëm (W x H x D)

  madhësia Hole

  CHB102 □□□ - □□ * □□□ 

  48 x 48 x 110 (mm)

  45 x 45 (mm)

  CHB402 □□□ - □□ * □□□ 

  48 x 96 x 110 (mm)

  45 x 92 (mm)

  CHB702 □□□ - □□ * □□□ 

  72 x 72 x 110 (mm)

  68 x 68 (mm)

  CHB902 □□□ - □□ * □□□ 

  96 x 96 x 110 (mm)

  92 x 92 (mm)

  Vërejtje: Simboli "□" paraqet se çfarë funksionon që ju duhet, ju lutem referojuni në shpjegimin vijues.

   

  Shpjegimi Model:

  CHB □ 02 □ □ □ - □ □ □ □ * - □

             ① ② ③ ④ ⑤ ⑥ ⑦ ⑧ ⑨

   

  ①   Standard sizes:  1(48x48x110mm)、4(48x96x110mm)

                       7 (72x72x110mm), 9 (96x96x110mm)

  ② style kontrollit: F: veprimi PID dhe gur automatik (reverse veprimi)

  D: veprimi PID dhe gur automatik (veprimi pozitive)

  ③ style hyrës: termoçift: K, J, R, S, B, E, T, N, W5Re / W26Re, PLII, U, L,

  rezistenca termike Pt100, JPt100

  ④ Display varg: 

  type input

  Input varg ekran

  kod

   

  type input

  Input varg ekran

  kod

  K

  0 ~ 200 ℃

  K 01

   

  S

  0 ~ 1600 ℃

  S 01

  0 ~ 400 ℃

  K 02

   

  0 ~ 1769 ℃

  S 02

  0 ~ 600 ℃

  K 03

   

  B

  400 ~ 1800 ℃

  B 01

  0 ~ 800 ℃

  K 04

   

  0 ~ 1820 ℃

  B 02

  0 ~ 1200 ℃

  K 06

   

  E

  0 ~ 800 ℃

  E 01

  J

  0 ~ 200 ℃

  J 01

   

  0 ~ 1000 ℃

  E 02

  0 ~ 400 ℃

  J 02

   

  J

  -199,90 ~ + 649,0 ℃

  D 01

  0 ~ 600 ℃

  J 03

   

  -199,90 ~ + 200,0 ℃

  D 02

  0 ~ 800 ℃

  J 04

   

  -100,0 ~ + 200,0 ℃

  D 05

  0 ~ 1200 ℃

  J 06

   

  0.0 ~ + 200,0 ℃

  D 08

  R

  0 ~ 1600 ℃

  J 01

   

  0.0 ~ + 500,0 ℃

  D 10

  ⑤   The first control output: (OUT1)(Heating side)

  M: rele kontakt output 8: Prodhimi aktual (DC4-20mA)

  V: prodhimi impuls tensionit G: Tiristori kontrolli tub makinë me prodhim të shkaktojë

  T: tiristorë output kontrollit tub

  ⑥   prodhimi i dytë kontrollit: (OUT2) (ftohjes anësor) * 2

  No mark: kur veprimi i kontrollit është F ose C

  M: rele kontakt output 8: Prodhimi aktual (DC4-20mA)

  V: prodhimi impuls tensionit T: output kontrolli Tiristori tub

  ⑦   alarm First (ALAM1)

  N: asnjë alarm A: Kufiri i sipërm devijimi alarm

  B: Lower Kufiri alarm devijim C: sipërme dhe të poshtme kufi devijim alarm

  W: Lower kohor të vendosur vlera alarm H: Kufiri i sipërm alarm vlera e prodhimit

  ⑧   alarmi i dytë (ALAM) * 2 (përmbajtja Njësoj si alarm Frist)

  J: Lower output alarmi Vlera V: Upper alarm vlera set

  ⑨   Funksioni Komunikimi:

  N: asnjë funksion komunikim 5: RS-485 (të sistemit të dyfishtë kabllo)


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
  WhatsApp Online Chat !