Имате прашање? Дајте ни повик: 86-13806605444

посветен на индустриска автоматизација

Жеџијанг Taiquan Електрични копродукции, Ltd е лоцирана во Liushi град на Wenzhou Сити, кој е познат по електричен апарат. Ние сме професионални производител и снабдувач на температура контролер, сензори за температура, цврста состојба штафета, силикон контролирани roltage регулаторот, дигитален дисплеј електрични метри (AC / DC Ампер, AC / DC волтметар, фаза, фреквенција, моќност, фактор на моќност Meter) програмабилни Интелигентен метар, мулти-функција (мрежа) моќ монитор.

Контролорот PID

PID контролер е универзално прифатени и најчесто се користи контролор во индустриска примена, бидејќи PID контролер е едноставна, да обезбеди добра стабилност и брза реакција.

Вести

Дизајн свој бренд

Ние, исто така може да обезбеди OEM производство услуги за клиентите во целиот свет.

WhatsApp Online Chat !